
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 15 mA |
| Output Voltage | 3 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Output Current | 15 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Reference Type | Fixed, Shunt |
| Cathode Current | 67 µA |
| Max Output Voltage | 3 V |
| Reference Voltage | 3 V |
| Initial Accuracy | 0.2 % |
| Shunt Current | 15 mA |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1622
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03046
Ext.Price$1.03046
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03046 | $1.03046 |
| 10 | $0.91056 | $9.10560 |
| 25 | $0.84288 | $21.07200 |
| 50 | $0.78023 | $39.01150 |
| 100 | $0.72226 | $72.22600 |
| 300 | $0.70438 | $211.31400 |
| 500 | $0.68695 | $343.47500 |
| 1000 | $0.67008 | $670.08000 |
